Powszechny Spis Rolny 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Powszechny Spis Rolny 2020

3 lipca 2020

Nabór kandydatów na rachmistrzów

3 lipca 2020
Przejdź do - Nabór kandydatów na rachmistrzów

Informujemy o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego, który odbędzie się w terminie 1 września – 30 listopada 2020 r.

Nabór kandydatów na rachmistrzów odbywa się w okresie od 15 czerwca 2020 r. do 08 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy.

Wymagania oraz procedura naboru: Procedura naboru rachmistrzów do PSR2020

Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

17 sierpnia 2020
Przejdź do - Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

Formularz spisowy Powszechnego Spisu Rolnego  jest podzielony na 11 działów. Należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć danego gospodarstwa rolnego.

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020 – jakie będą pytania?

Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

17 sierpnia 2020
Przejdź do - Chcesz zapytać o spis rolny? Zadzwoń!

Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

W sierpniu uruchomiony zostanie nowy kanał infolinii statystycznej (nr 1) poświęcony informacjom o Powszechnym Spisie Rolnym 2020. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości komunikacji wszystkich mieszkańców zainteresowanych informacjami o terminach, metodach spisowych i zakresie pytań formularza spisowego.

We wrześniu infolinia umożliwi również przeprowadzenie spisu przez telefon. Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy z ważnych powodów nie skorzystają z obowiązkowego samospisu internetowego, będą mogli spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym.

Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl

Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

2 września 2020

Jeśli nie posiadasz komputera z dostępem do Internetu, a chcesz dopełnić obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym, skorzystaj z Gminnego Punktu Spisowego.
Gminny Punkt Spisowy to specjalnie przygotowane miejsce wyposażone w komputer i Internet, przygotowane wyłącznie dla rolników chcących skorzystać z samospisu internetowego – czyli obowiązkowej metody spisowej. Punkt Spisowy będzie zlokalizowany w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy (sala konferencyjna, parter) i będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu, tj. od 8.00 do 16.00.

Czytaj więcej o: Rolniku, nie masz komputera? Spisz się w Gminnym Punkcie Spisowym!

Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

2 września 2020

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Obowiązek udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest nałożony na każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Może to być osoba fizyczna, osoba prawna oraz jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, faktycznie użytkująca gospodarstwo rolne. Na obowiązek nie ma wpływu fakt czy jest się właścicielem, dzierżawcą tego gospodarstwa czy też użytkuje się je z innego tytułu. Tak samo jak to, czy grunty wchodzące w skład gospodarstwa rolnego są położone na terenie jednej czy kilku gmin.

Czytaj więcej o: Kto musi wziąć udział w spisie rolnym?

Rozpoczął się spis rolny!

7 września 2020
Przejdź do - Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Czytaj więcej o: Rozpoczął się spis rolny!

Rozpoczął się spis rolny!

10 września 2020
Przejdź do - Rozpoczął się spis rolny!

Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

Czytaj więcej o: Rozpoczął się spis rolny!

Powszechny Spis Rolny 2020

10 września 2020

Napis powszechny spis rolny na zielonym tle w dolnym lewym rogu logotyp głównego urzędu statystycznegoSzanowni Mieszkańcy,

Na terenie gminy Mrozy, podobnie jak w całym kraju, 1 września rusza Powszechny Spis Rolny 2020. Potrwa on do 30 listopada. Jest to największe i najważniejsze badanie polskiego rolnictwa. Odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowe dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

Informacja, którą Państwo czytacie, skierowana jest do mieszkańców naszej gminy, którzy prowadzą działalność rolniczą (obejmującą m.in. produkcję roślinną i zwierzęcą, sadownictwo i inne) i otrzymali list Prezesa GUS informujący o tegorocznym spisie rolnym.

Czytaj więcej o: Powszechny Spis Rolny 2020

Infografika Głównego Urzędu Statystycznego dot. rolnictwa w woj. mazowieckim #PSR2020

10 września 2020
 Infografika Głównego Urzędu Statystycznego dot. rolnictwa w woj. mazowieckim #PSR2020

Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

14 września 2020
Przejdź do - Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób. 

Czytaj więcej o: Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

22 września 2020

Powszechny Obrazek zawiera na środku napis twoje dane są bezpieczne w lewym dolnym rogu jest napis powszechny spis rolny 1.09-30.11.2020 po środku na dole jest link do strony internetowej spisu rolnego po prawej stronie na dole obrazka jest logotyp GUS obrazek jest w kolorach zielonych Spis Rolny 2020, tak jak wszystkie prowadzone przez statystykę publiczną badania, jest realizowany z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa i w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Nie ma więc możliwości kradzieży danych zebranych w spisie rolnym.

 

Czytaj więcej o: Rolniku, Twoje dane są bezpieczne!

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne !

28 września 2020

obrazek zawiera napis powszechny spis rolny 1.09.-30.11.2020 rolnik + spisrolny.gov.pl = szansa na … zestawy sportowe i edukacyjne dla szkół i przedszkoli w Twojej gminie na obrazku znajdują się piłki oraz klockiRolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół !

Drodzy Rolnicy,

Wasz udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest bardzo ważny dla naszej gminy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, ilu Was jest, jaka jest Wasza sytuacja i jak możemy Was wspierać. Dlatego bardzo liczymy, że wszyscy możliwie szybko spiszecie swoje gospodarstwa rolne przez samospis internetowy.

Mamy dla Was dodatkową motywację – poprzez liczny udział w Powszechnym Spisie Rolnym możecie zapewnić szkołom i przedszkolom Waszych dzieci atrakcyjne nagrody!

 

Czytaj więcej o: Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne !

Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

1 października 2020

Szanowni Państwo,

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań spowodowanych pandemią COVID–19, Centralne Biuro Spisowe podjęło decyzję o prowadzeniu w najbliższym czasie wyłącznie wywiadów telefonicznych przez rachmistrzów spisowych. Z troski o zdrowie i bezpieczeństwo rolników oraz pracowników statystyki zawieszono wywiady bezpośrednie, które miały być realizowane od 1 października br.

Czytaj więcej o: Ważna informacja dla rolników – zawieszenie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

8 października 2020

W centralnej części obrazka znajduje się napis Rolniku ! Nie wypełniłeś formularza online ? Może zadzwonić do Ciebie RACHMISTRZ. W dolnym lewym rogu znajduje się napis Powszechny Spis Rolny 1.09.-30.11.2020. Na dole po środku znajduje się napis spisrolny.gov.pl. Na dole po prawej stronie znajduje się logo Głównego Urzędu Statystycznego. Po prawej stronie znajduje się postać kobiety z założonymi na głowie słuchawkami z mikrofonem. 16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

Czytaj więcej o: Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-17
Data publikacji:2021-02-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:6932