Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

8 listopada 2021
Przejdź do - Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Informujemy, że w dniach od 12 do 24 listopada 2021 r. Główny Urząd Statystyczny będzie prowadził badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.

Badanie ma na celu oszacowanie błędu pokrycia i jest podstawowym sposobem oceny danych uzyskanych w ramach NSP 2021. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie https://spis.gov.pl/

Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!

8 października 2021
Przejdź do - Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku. 

Czytaj więcej o: Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!

Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

29 września 2021
Przejdź do - Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

Czytaj więcej o: Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?

Dodatkowe terminy, podczas których będzie można spisać się w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021

29 września 2021

Gminne Biuro Spisowe w Mrozach informuje wszystkich mieszkańców gminy Mrozy, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego o dodatkowych terminach, podczas których będzie można spisać się w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021.

Czytaj więcej o: Dodatkowe terminy, podczas których będzie można spisać się w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań 2021

Noc spisowa w urzędzie w Mrozach

21 września 2021

Gminne Biuro Spisowe w Mrozach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Mrozy, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego do spisania się w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy w dniu 25 września br. w godzinach od 15:00 do 21:00.

Do spisu należy przygotować:

1) pesel;
2) nazwisko rodowe matki;
3) pesele oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących, których zamierzamy spisać;
4) dane dotyczące powierzchni mieszkania, ilość pokoi i kuchni z oknem, sposób ogrzewania, rok oddania budynku do użytku.

UWAGA – jeden członek rodziny może spisać wszystkich domowników.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa do 30 września br. i jest obowiązkowy!

NSP 2021 - Spisz się w OSP w Grodzisku

17 września 2021
Przejdź do - NSP 2021 - Spisz się w OSP w Grodzisku

Gminne Biuro Spisowe w Mrozach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Mrozy, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego do spisania się u rachmistrza spisowego, który obecny będzie 19 września br. w godzinach 10:00-13:00, przy OSP w Grodzisku, podczas pikniku rodzinnego. Więcej informacji: Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy,  tel. (25) 75 74 175, 75 74 190.

Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

17 września 2021
Przejdź do - Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

Czytaj więcej o: Sąsiedzie, czy już się spisałeś?

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

13 września 2021
Przejdź do - Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

Czytaj więcej o: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz

Jak spisać się szybko?

6 września 2021
Przejdź do - Jak spisać się szybko?

Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz. 

Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

Czytaj więcej o: Jak spisać się szybko?

Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

31 sierpnia 2021
Przejdź do - Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy.

Spis powszechny trwa od początku kwietnia. W województwie mazowieckim do tej pory spisało się ponad 60% mieszkańców. Do spisania pozostaje więc jeszcze sporo osób, które najczęściej wiedzą o spisie, ale wypełnienie formularza odkładają na ostatnią chwilę. Warto jednak pamiętać, że im dłużej będziemy czekać, tym większe prawdopodobieństwo stresu i problemów związanych np. z logowaniem do aplikacji spisowej lub połączeniem z infolinią spisową w ostatnich dniach września.

Czytaj więcej o: Do końca spisu powszechnego został tylko miesiąc! Nie czekaj do ostatniego dnia września!

NSP 2021 - Spisz się w OSP w Guzewie

26 sierpnia 2021

Gminne Biuro Spisowe w Mrozach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Mrozy, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego do spisania się u rachmistrza spisowego, który obecny będzie 29 sierpnia br. w godzinach 14:00-15:00, przy OSP w Guzewie, podczas pikniku rodzinnego. Więcej informacji: Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy,  tel. (25) 75 74 175, 75 74 190.

Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

25 sierpnia 2021
Przejdź do - Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

Pierwszy spis powszechny odbył się w Polsce równo 100 lat temu. Zarówno wtedy, jak i dziś, celem było i jest poznanie sytuacji polskiego społeczeństwa, aby potem prowadzić skuteczne działania wspierające jego rozwój. Jeśli zatem leży Ci na sercu przyszłość Twojej rodziny, gminy, miasta i całego kraju, powinieneś jak najszybciej wypełnić obowiązek spisowy.

Czytaj więcej o: Spis powszechny to szansa, a nie inwigilacja

NSP 2021 - Spisz się w Sali OSP Mała Wieś

19 sierpnia 2021

Gminne Biuro Spisowe w Mrozach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Mrozy, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego do spisania się u rachmistrza spisowego, który obecny będzie 21 sierpnia br. w godzinach 9:00-12:00 w sali OSP Mała Wieś. Więcej informacji: Gminne Biuro Spisowe w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy,  tel. (25) 75 74 175, 75 74 190.

Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

18 sierpnia 2021
Przejdź do - Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

Narodowy Spis Powszechny 2021 to jedyne badanie, które pozwoli poznać liczbę osób dotkniętych niepełnosprawnością oraz ich sytuację życiową. Aby ułatwić im udział w spisie, przygotowano szereg udogodnień: wsparcie tłumaczy Polskiego Języka Migowego, pomoc infolinii spisowej oraz możliwość obsługi formularza spisowego przez osoby niewidome.

Czytaj więcej o: Spis nie wyklucza osób z niepełnosprawnością!

Punkt spisowy podczas Jarmarku Folkowego w Jeruzalu

17 sierpnia 2021
Przejdź do - Punkt spisowy podczas Jarmarku Folkowego w Jeruzalu

W niedzielę 15 sierpnia br. na Rynku w Jeruzalu pojawił się SPISOBUS, który przywiózł do nas pracowników Urzędu Statystycznego w Warszawie oraz rachmistrzów, którzy zapewnili możliwość spisania się osobom, które nie dopełniły dotychczas obowiązku spisowego w NSP 2021. Podczas uroczystości pan Tomasz Zegar - Kierownik Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych z Urzędu Statystycznego  rozstrzygnął loterię z nagrodami dla uczestników oraz zadał kilka pytań dotyczących spisu, a osoby, które udzieliły poprawnych odpowiedzi otrzymały pamiątkowe gadżety spisowe.
W namiocie Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, poza promocją gminy Mrozy można było wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Gminne Biuro Spisowe i otrzymać gadżety promujące Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dziękujemy za liczne odwiedziny i ogromne zainteresowanie konkursami, liczymy, że ta aktywność będzie miała odbicie w ilości spisanych się osób i mieszkań na terenie naszej gminy.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-03
Data publikacji:2020-07-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:14011