Urzad Miasta i Gminy Mrozy - strona archiwalna

Pomoc Ukrainie Допоможіть Україні

Artykuły

Безкоштовні консультування та мовна допомога для біженців з України

28 września 2022

Особи, що втікають від війни в Україні, можуть розраховувати на безкоштовну допомогу. Фонд ADRAPolska у співпраці з організацією CARE відкрив у Варшаві Інтеграційний центр для іноземців. Осередок пропонує інформаційну і юридичну допомогу, підтримку спеціаліста з питань працевлаштування та психолога, уроки польської мови, догляд за дітьми під час консультування та навіть масаж для зняття стресу.

Czytaj więcej o: Безкоштовні консультування та мовна допомога для біженців з України

Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

28 września 2022

Osoby uciekające przed wojną w Ukrainie mogą liczyć na bezpłatną pomoc. Fundacja ADRA Polska w partnerstwie z organizacją CARE otworzyła w Warszawie Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców. Placówka oferuje pomoc informacyjną i prawną, wsparcie doradcy zawodowego i psychologa, lekcje języka polskiego, opiekę nad dziećmi na czas konsultacji a nawet masaż odstresowujący. 

Czytaj więcej o: Bezpłatna pomoc doradcza i językowa dla uchodźców z Ukrainy

Wsparcie finansowe dla obywateli Ukrainy, którzy mają pod opieką dziecko

23 marca 2022

Obywatelom Ukrainy, którzy wjechali legalnie z Ukrainy do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i chcą pozostać w Polsce, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny. Więcej informacji na plakacie.

Ulotka informacja dla uchodźców z Ukrainy

22 marca 2022
Przejdź do - Ulotka informacja dla uchodźców z Ukrainy

ГОCіР МРОЗИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ!

17 marca 2022
Przejdź do - ГОCіР МРОЗИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ!

Що пропонуємо?

 • Спортивні заняття в районному спорткомплексі. Заняття безкоштовні і без записів 
 • Безкоштовний доступ до інтернету
 • Можливість зарядки телефону і т.д.
 • Безкоштовний друк, ксерування і сканування документів
 • Допомога в пошуку інформації
Czytaj więcej o: ГОCіР МРОЗИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ!

Wniosek o nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie

15 marca 2022

Informacje dotyczące zbiórki żywności i potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy

25 lutego 2022
Przejdź do - Informacje dotyczące zbiórki żywności i potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy

Informujemy, że punkt  zbiórki żywności i potrzebnych  rzeczy dla uchodźców z Ukrainy uruchomimy w przyszłym tygodniu, a  szczegóły dotyczące zbiórki  podamy w najbliższy  poniedziałek.

Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie konsultacji z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, tak aby pomoc  jak najszybciej trafiła do najbardziej tego potrzebujących.

Komunikat nr 2 - Pomoc uchodźcom z Ukrainy.

28 lutego 2022
Przejdź do - Komunikat nr 2 - Pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Wszystkie osoby, które prowadzą działania pomocowe dla osób przybywających z Ukrainy, przede wszystkim te, które przyjęły takie osoby pod swój dach prosimy o niezwłoczne powiadomienie  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrozach , P. Małgorzata Wąsowska - tel. 25 75 74 715, e-mail: gops@mrozy.pl; Urzędu Miasta i Gminy Mrozy - P. Luiza Kowalczyk, tel. 25 75 74 175, 25 75 74 190, 25 75 74 766, 515 205 511, e-mail: gmina@mrozy.pl.

 

Prosimy o podanie danych dotyczących przyjętych osób:

 1. Narodowości,
 2. Liczby,
 3. Wieku.

Dane pozwolą na prowadzenie rejestru uchodźców przebywających na terenie gminy Mrozy, celem zapewnienia pomocy i oceny potrzeb.

Informujemy, że w dalszym ciągu dysponujemy około 35 miejscami noclegowymi dla uchodźców w warunkach hotelowych i prywatnych lokalach.

W dalszym ciągu oczekujemy na deklaracje przyjęcia uchodźców do własnych domów i lokali nadających się do zamieszkania.

Jednocześnie prosimy osoby chcące włączyć się w pomoc o zgłaszanie się. Mile widziane osoby z samochodami, do rozwożenia ciepłych posiłków, pomocy w kuchni, wsparcia psychologicznego, pomocy językowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrozach , P. Małgorzata Wąsowska - tel. 25 75 74 715, e-mail: gops@mrozy.pl;
Urząd Miasta i Gminy Mrozy - P. Luiza Kowalczyk, tel. 25 75 74 175, 25 75 74 190, 25 75 74 766, 515 205 511, e-mail: gmina@mrozy.pl .

Szanowni Państwo, dziękujemy za dotychczasowe wszelkie formy wsparcia i pomocy. Jednocześni prosimy o deklarowanie pomocy pod w/w adresy, a nie w komentarzach na FB lub innych miejscach, których nie jesteśmy w stanie śledzić na bieżąco.                                                                                                      

Burmistrz Mrozów

Dariusz Jaszczuk

Komunikat nr 3 - Informacja w sprawie zbiórek

1 marca 2022
Przejdź do - Komunikat nr 3 - Informacja w sprawie zbiórek

W związku z tym, że zapowiedź zbiórek na rzecz Ukrainy  spotkała się z ogromnym odzewem wśród naszych mieszkańców, informujemy, że w celu jak najbardziej racjonalnego wykorzystania udzielanej pomocy, obecnie skupiamy się na organizowaniu  zbiórek najpotrzebniejszych rzeczy dla rodzin przybyłych z Ukrainy, zakwaterowanych na terenie naszej gminy. Na bieżąco będziemy podawali informacje o aktualnych potrzebach w tym zakresie na stronach internetowych GOPS Mrozy i Urzędu Miasta i Gminy Mrozy. 

Będziemy także włączać się w akcje  skoordynowane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz Rządową Agencję Rezerw Strategicznych w celu przekazania pomocy  Ukrainie. Komunikaty w tej sprawie pojawiać się będą na naszych stronach internetowych.

Prosimy aby zebrane dotychczas rzeczy i środki pozostały w depozycie u organizatorów zbiórek. Na chwilę obecną prosimy o przekazywanie do nas informacji dotyczących wykazu zebranych rzeczy i środków. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrozach , P. Małgorzata Wąsowska - tel. 25 75 74 715, e-mail: gops@mrozy.pl;
Urząd Miasta i Gminy Mrozy - P. Luiza Kowalczyk, tel. 25 75 74 175, 25 75 74 190, 25 75 74 766, 515 205 511, e-mail: gmina@mrozy.pl.

Dariusz Jaszczuk – burmistrz Mrozów

Dynamicznie rozwijająca się sytuacja na Ukrainie oraz potrzeba wsparcia uchodźców

25 lutego 2022
Przejdź do - Dynamicznie rozwijająca się sytuacja na Ukrainie oraz potrzeba wsparcia uchodźców

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mrozy,

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją na Ukrainie oraz potrzebą wsparcia uchodźców co przejawia się również w postulatach i pytaniach do nas kierowanych przez mieszkańców gminy, informujemy o podjętych dotychczas działaniach:

 1. Przygotowujemy około 30-40 miejsc pobytu całodobowego dla uchodźców (zakwaterowanie i wyżywienie).
 2. Wystosujemy apel do mieszkańców gminy o zgłaszanie chęci przyjęcia i udostępnienia wolnych miejsc noclegowych w ramach własnych zasobów mieszkaniowych. Zapewniamy wyżywienie tych osób.
 3. Przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej uruchomimy punkt zbiórki żywności i rzeczy dla uchodźców.
 4. Poprosimy mieszkańców o zgłoszenia się do pomocy w formie wolontariatu.
 5. Koordynatorem prowadzonych działań będzie:  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , P. Małgorzata Wąsowska - tel. 25 75 74 715, e-mail:  gops@mrozy.pl; Urząd Miasta i Gminy Mrozy - P. Luiza Kowalczyk,  tel. 25 75 74 175, 25 75 74 190, 25 75 74 766,  515 205 511, e-mail: gmina@mrozy.pl .

 

Szanowni Państwo, to jak zachowamy się w tym trudnym czasie będzie świadczyć o naszej wartości a szczególnie solidarności do osób potrzebujących.

 

Za wszelkie formy pomocy i wsparcia z góry serdecznie dziękujemy.

 

                                                                                Z poważaniem, 

                                                                                Dariusz Jaszczuk – burmistrz Mrozów

Wolontariat

25 lutego 2022
Przejdź do - Wolontariat
W związku z podjętymi działaniami na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy, prosimy o zgłaszanie się osób chętnych do pomocy w formie wolontariatu, mile widziane osoby ze znajomością języka ukraińskiego lub rosyjskiego.
Dane kontaktowe:
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , P. Małgorzata Wąsowska - tel. 25 75 74 715, e-mail: gops@mrozy.pl;
- Urząd Miasta i Gminy Mrozy - P. Luiza Kowalczyk, tel. 25 75 74 175, 25 75 74 190, 25 75 74 766, 515 205 511, e-mail: gmina@mrozy.pl .

Komunikat nr 5 – Pomoc Ukrainie

10 marca 2022

Szanowni Mieszkańcy,

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia napływu uchodźców z Ukrainy do Polski. Gmina Mrozy bardzo aktywnie włączyła się od początku w pomoc potrzebującym poprzez zapewnienie miejsc do zamieszkania oraz wsparcie materialne bieżącego ich funkcjonowania.

Przyjdzie czas na podsumowania i oceny ale już dzisiaj po raz kolejny dziękuję wszystkim mieszkańcom, instytucjom i organizacjom pozarządowym, które włączyły się w akcję pomocy potrzebującym. Pomimo, że przed nami jest jeszcze wiele pracy i przejawów empatii oraz szczodrości  już dzisiaj możemy powiedzieć, że zdaliśmy wszyscy razem egzamin w tym trudnym okresie.

Czytaj więcej o: Komunikat nr 5 – Pomoc Ukrainie

Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar wojny na Ukrainie

7 marca 2022
Przejdź do - Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar wojny na Ukrainie

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w związku z wojną w Ukrainie.

Więcej informacji na stronie: https://www.ora-warszawa.com.pl/aktualnosci/bezplatna-pomoc-prawna-dla-osob-dotknietych-wojna-w-ukrainie/

Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy które gościsz u siebie ?

7 marca 2022

Zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy przebywających aktualnie na terenie gminy Mrozy

3 marca 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-03-03
Data publikacji:2022-03-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:7219