Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; activeCalendar has a deprecated constructor in /www/kalendarz/source/activecalendar.php on line 34
Październik 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456Jesteś naszym
Licznik
gościem.


W drodze do miasta...

17.12.2012

Przygotowania do złożenia wniosku o nadanie praw miejskich Mrozom trwają. Jeszcze w grudniu Wójt Gminy Mrozy przyjmie zarządzenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych. Obejmą one wszystkie sołectwa gminy i odbędą się w następujący sposób:

1. W miejscowości Mrozy przeprowadzone zostanie indywidualne tajne głosowanie w wyznaczonych miejscach: w budynku Urzędu Gminy dla mieszkańców sołectwa Mrozy i Mrozy Wola oraz w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach dla mieszkańców sołectwa Mrozy Południowe.
Głosowanie odbędzie się w niedzielę, 3 marca 2013 r. w godz. 8.00 – 18.00. W tym celu Wójt Gminy powoła komisje konsultacyjne, a wyniki konsultacji sporządzone zostaną w formie protokołu.

2. W pozostałych sołectwach przeprowadzone zostaną zebrania wiejskie według zasad określonych w statutach sołectw. Terminy zebrań odbędą się w styczniu i lutym 2013 r. i ustalone zostaną w porozumieniu z poszczególnymi sołtysami. Tu wyniki konsultacji sporządzone zostaną według zasad podejmowania uchwał i ustalania wyników głosowania określonych w w/w statutach.

Działaniami poprzedzającymi konsultacje będzie kampania informacyjna, w ramach której powstaną ulotki, które przekazane zostaną do każdego gospodarstwa w gminie. Odpowiemy w niej n. in. na pytania
Dlaczego Mrozy powinny zostać miastem?
Co zyskamy, a co stracimy będąc miastem?
Czy to prawda, że w mieście są wyższe podatki i opłaty lokalne?
Czy to prawda, że po uzyskaniu statusu miasta stracimy możliwość pozyskiwania środków unijnych?
Czy trzeba będzie budować nowy urząd i zatrudniać nowych pracowników?
Czy wzrośnie wynagrodzenie wójta i pracowników urzędu oraz jednostek organizacyjnych?

Odbędą się także spotkania otwarte z Wójtem Gminy Mrozy, na których Wójt odpowie na pytania nurtujące mieszkańców w temacie nadania praw miejskich dla Mrozów. Ponadto planowane jest przeprowadzenie sondy oraz stworzenie krótkiego filmu.
Ogłosiliśmy także konkurs plastyczno – poetycki, do którego zapraszamy osoby w każdym wieku.

O wszystkich działaniach oraz terminach spotkań na bieżąco będziemy informować na stronie urzędu gminy (
www.mrozy.pl) oraz profilu facebook (http://www.facebook.com/GminaMrozy)

W lutowym wydaniu „Naszych Mrozów” ukaże się relacja z przeprowadzonych działań wraz z wypowiedziami mieszkańców oraz gości naszej gminy.
Wszystkich Państwa zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami oraz wątpliwościami.

Uwagi prosimy przysyłać na adres gmina@mrozy.pl, kierować je pisemnie na adres Urząd Gminy w Mrozach, ul. Mickiewicza 35, 05 – 320 Mrozy lub za pośrednictwem zakładki „Napisz do nas” (
http://www.mrozy.pl/index.php?menu=napisz)

Zapraszamy do dyskusji.
 
copyright 2006-2015 Urząd Miasta i Gminy Mrozy