Listopad 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Ruch to zdrowie!

16.09.2016

Choć wielu Rodziców nie widzi niczego rozwijającego w huśtaniu się czy wspinaniu po linach, a przeciwnie, drży o bezpieczeństwo i zdrowie swojego dziecka, korzyści z codziennych zabaw na placu są niezliczone. Oto główne z nich:

  • zapewnienie zapotrzebowania na ruch
Przy siedzącym trybie życia dla coraz większej ilości dzieci w wieku wczesnoszkolnym, plac stanowi świetną okazję do fizycznej aktywności w formie zabaw, co wpływa korzystnie na prawidłowy rozwój dopiero kształtującego się układu kostnego czy mięśniowego.
  • trening umiejętności społecznych
Kontakt z rówieśnikami również bawiącymi się na placu uczy tak potrzebnych cech, jak współpraca w grupie, nawiązywanie kontaktów interpersonalnych, oczekiwanie na swoją kolej, rozwiązywanie konfliktów. Ćwiczy też komunikację, czyli samą mowę oraz tak istotne - poczucie własnej wartości.
  • stymulacja zmysłów
Bawiąc się na placu zabaw dziecko dostarcza sobie również bodźców stymulujących układ nerwowy, zmysły, w szczególności dotyku, ale również wzroku, słuchu, czy zmysłu równowagi. Wszelkie sprzęty wpływają też na doskonalenie koordynacji ruchowej, orientacji w przestrzeni, planowania przestrzennego, kontroli własnego ciała. Wszystkie te cechy są niezbędne w poprawnym funkcjonowaniu zarówno w grupie przedszkolnej, jak i szkolnej.

Dzięki środkom funduszu sołeckiego w 2016 roku w kolejnych sołectwach Gminy Mrozy zostały przygotowane tereny pod place zabaw i zakupiono nowoczesne urządzenia zabawowe, które swoim wyglądem i formą doskonale wkomponowują się w estetykę otoczenia. Place zabaw zostały zamontowane w miejscach ogólnodostępnych dla wszystkich dzieci i mieszkańców. Dzięki placom maluchy zyskały piękne miejsca, w których całe rodziny czynnie mogą spędzać czas, miejsca, które służą rozwojowi i integracji. Zapraszamy do korzystania.

Plac zabaw w sołectwie Mała Wieś

Plac zabaw w sołectwie Trojanów

Plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną w sołectwie Mrozy Wola

Plac zabaw w sołectwie Rudka

Plac zabaw w sołectwie Dąbrowa


copyright 2006-2016 Urząd Miasta i Gminy Mrozy